تحلیل نماد فافق در نشست تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان بازار سرمایه

افتتاح خط تولید بسته‌ بندی مواد غذایی در رفسنجان
تصویب افزایش سرمایه در 5 شرکت‌ زیر مجموعه فافق

اولین رویداد تحلیل بازارگردانی سهام شرکت صنایع مس افق کرمان عصر روز شنبه21 مردادماه به همت شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج با حضور گسترده شرکت ها و کارشناسان بازار سرمایه در محل سالن خانه همایش در تهران برگزار گردید .

در این نشست تخصصی که با استقبال مدیران و کارشناسان بازار سرمایه روبه رو شد، علاوه بر ارائه برنامه‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و صنایع مس افق کرمان، در پنلی مجزا شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج اقدام به تحلیل ارزش سهام شرکت‌های مذکورو همچنین میزان پیشرفت و سوددهی پروژه‌ها، پیش‌بینی سودآوری شرکت ها در سال ۱۴۰۲، برنامه‌های تامین مالی، برنامه انتشار اوراق مالی اسلامی، پذیرش و عرضه اولیه سهام شرکت‌های فرعی، افزایش سرمایه و … نمود.

مهندس عباس پورافغان ضمن معرفی هلدینگ صنایع مس افق کرمان و با اشاره به جایگاه ویژه تحلیل و ارائه اطلاعات شفاف و کامل از ارزش ذاتی یک سهم به بازار سرمایه اظهار داشت : این نشست به منظور ایجاد بستر و زمینه توسعه فعالیت‌های هلدینگ و شرکت‌های تابعه و همچنین آشنایی بیشتر اهالی بازار سرمایه با اطلاعات بنیادی شرکت هماهنگ و برنامه ریزی شده است.

تشریح عوامل کلان اقتصاد ، شرایط صنعت، موقعیت اقتصادی و رقابتی شرکت از دیگر موارد مورد تحلیل مدیرعامل هلدینگ صنایع مس افق کرمان بود و در ادامه افزود: تحلیلگرانی که بتوانند به ارزش واقعی سهم دست یابند، می‌توانند از این فرصت برای حضور و انتفاع در یک سهم با بنیاد قوی بهره مند گردد. وی در ادامه اظهارداشت : اهمیت مشارکت و سرمایه گذاری در راستای سود آوری شرکت با اتکا به تحلیل و اطلاعات شفاف شرکت ها صورت می پذیرد که هلدینگ صنایع مس افق کرمان به گواه کارشناسان و اهالی بازار سرمایه از شفافیت بالا و مطلوب در بازار برخوردار بوده است .

مدیرعامل هلدینگ صنایع مس افق کرمان ضمن اشاره به جایگاه فافق به عنوان شرکت زیرمجموعه هلدینگ سرمایه گذاری سرچشمه و چشم انداز آتی شرکت صنایع ملی مس ایران در جهت افزایش تولید محصولات مس اظهارداشت : قطعا با سرعت تغییرات جهانی و افزایش تقاضا برای این فلز گران بها شاهد رشد وتوسعه در شرکت های فعال در سرمایه گذاری در صنایع پائین دست صنعت مس خواهیم بود .

وی با اشاره به وجود 41 قرار داد فعال در هلدینگ صنایع مس افق کرمان اظهارداشت : طی سال گذشته و سال جاری 27 دستگاه ماشین الات سنگین در شرکت ارفع سازان به جمع 1181 ماشین الات فعال در هلدینگ اضافه گردید. مهندس پورافغان همچنین ضمن اعلام خبر افتتاح کارگاه تولید سبزی و سالاد با ظرفیت 10 هزار بسته در روز از نهایی شدن اقدامات جهت احداث کارخانه تولید محصولات غذایی با توجه به نیاز سنجی انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان خبر داد. بهره برداری از خانه حاج آقا علی بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان توسط شرکت همگامان مس یکی دیگر از اقدامات عملیاتی در سال گذشته بود .وی همچنین توسعه و تجهیز مراکز درمانی در شرکت های ذیل شرکت حکیم مس به عنوان زیر مجموعه این هلدینگ در راستای ارائه خدمات با کیفیت درمانی به عموم مردم منطقه و پرسنل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران در شهرستان‌های رفسنجان، شهربابک ، کرمان ، سیرجان اشاره نمود. افزایش ظرفیت تولید سولفید سدیم از 36 هزار تن به 56 هزار تن در شرکت سرچشمه هامون از دیگر موارد عملیاتی هلدینگ صنایع مس افق کرمان بود که توسط مدیرعامل اعلام گردید. گفتنی است اشتغال بیش از 6 هزار نیروی انسانی در هلدینگ صنایع مس افق کرمان ، افزایش سرمایه در شرکت های زیرمجموعه هلدینگ ، افزایش قراردادها در شرکت های زیر مجموعه و همچنین برنامه ریزی جهت ارتقا نماد فافق در بازار اول فرابورس و تجهیز و توسعه شرکت های زیر مجموعه از برنامه های در حال اجرا در سال جاری و مورد تاکید مدیرعامل هلدینگ می باشد که در نشست مزبور اعلام و مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *